Marzena Koczut

Absolwentka studiów Canadian Executive Master of Business Administration – CEMBA, prowadzonych przez Szkołę Główną Handlową we współpracy z Université du Québec à Montréal (UQAM). Posiada dyplom z wyróżnieniem Bachelor of Commerce ze specjalizacją Finanse i Księgowość  z McGill University w Montrealu, w Kanadzie.

Pracę zawodową uzupełnia licznymi szkoleniami, między innymi w obszarach zarządzania strategicznego, ładu korporacyjnego, digital marketing’u, rynku kapitałowego.  Ukończyła kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Posiada Certyfikat PRINCE2.

Menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu w różnych warunkach rynkowych w Polsce, krajach Europy Środkowej oraz w Ameryce Północnej. Prowadziła projekty zmian w firmach i organizacjach oraz skomplikowane procesy restrukturyzacyjne, m.in. w celu optymalizacji oraz poprawy efektywności operacyjnej i kosztowej, zarządzała interdyscyplinarnymi i międzynarodowymi zespołami. Wytypowana na listę 200 najbardziej wpływowych kobiet w rankingu Instytutu Innowacyjna Gospodarka: „Kobiety w finansach” (2015).

Po studiach na McGill University oraz rocznej praktyce zawodowej w Toronto Dominion Bank przez kilkanaście lat pracowała  w kanadyjskiej instytucji finansowej wspierającej konkurencyjność gospodarki Export Development Canada (EDC), początkowo jako Analityk Finansowy, potem Dyrektor Finansowy, Dyrektor Regionalny, wreszcie Szef Przedstawicielstwa EDC na Europę Środkową. W 2005 roku otworzyła przedstawicielstwo EDC w Europie Środkowej i była odpowiedzialna za rozwój biznesu we wszystkich sektorach oraz zarządzanie międzynarodowym zespołem i operacjami w sześciu krajach.

Od 2010 do 2017 roku, jako Wiceprezes Zarządu PKO BP BANKOWY Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. była odpowiedzialna za zarządzanie sprzedażą oraz obszarami back-office, w tym działem prawnym, compliance i ryzykiem, księgowością towarzystwa i płacami, obsługą klienta i obszarem operacyjnym, jak również obszarem IT, HR, BHP i administracją.  Zrealizowała z sukcesem pierwszą na rynku transakcję przejęcia OFE (OFE Polsat przejęty przez PKO BP BANKOWY PTE).

Powrót